אפיון אתר

  התחלת העבודה על האתר מתחילה באפיון. שלב האפיון הוא הזמן והמקום שבו פורטים לפרטי פרטים את כל השאיפות והחלומות שיש לנו מהאתר לכדי צעדים מעשיים.

  אפיון האתר הוא תהליך שבו בעלי האתר והצוות שבונה אותו מגבשים ביחד את העמודים והתהליכים שיהיו כלולים באתר.

  חשוב לערוך אפיון אתר ולא לצאת לדרך בלעדיו. אפיון האתר בתחילת הדרך מאפשר להשיג את המיטב מבניית האתר מבלי לבצע טעויות לאורך הדרך או להניח הנחות שאינו במקומן. עבור הלקוח, שלב האפיון הוא מקום טוב לרדת לפרטים הקטנים ולחדד כל צורך אפשרי שהוא שואף להשיג מהפרויקט.

  בתהליך האפיון יבינו המפתחים והמעצבים מה השירותים שמציע האתר, כיצד הגולשים יחוו את הגלישה בו ואיזה כלים תרצו להטמיע בתוכו.

  שלב האפיון הוא זמן טוב לגבש מטרות ויעדים להשגה מהאתר. בעזרת המטרות האלה ניתן יהיה להטמיע כלים למדידת השגת היעדים וליצור תהליך זרימה וניווט של הגולשים באופן שוטף ממקום למקום.

  זמן לשאול את כל השאלות

  במהלך תהליך האפיון נשאל את עצמנו כמה שאלות: מהם המסכים שנרצה שהגולש יראה בכל שלב של הביקור? מיהו קהל היעד? האם הוא מקומי או עולמי? באילו כלים טכנולוגיים נרצה להשתמש? מה התחושה שנרצה לעורר בגולש בזמן הביקור? מהם סוגי התוכן שיופיעו באתר? אלה הם רק חלק קטן מהשאלות שנרצה להבין בתהליך האפיון.

  ליצור מבנה חכם

  מבנה האתר משפיע על חוויית הגלישה בו. לכן, בשלב האפיון נתעדף את העמודים החשובים ביותר שנרצה שהגולשים יראו בעדיפות עליונה על פני אלה שנרצה שהגולשים יגיעו אליהם לאחר מכן. מיפוי עמודי האתר יעזור ליצור היררכיה חכמה בין העמודים, שבבוא העת תשרת את האתר גם במאמצי הקידום ברשת. מנוע החיפוש נעזר במפת האתר בכדי להבין מהם העמודים החשובים ביותר בו, בין היתר, בעזרת קריאת מפת האתר והבנת היררכיית העמודים.

  בנוסף, ניקח בחשבון שהאתר יגדל לאורך זמן ותיתכן צמיחה בתעבורה אליו ובפעילותו השוטפת. לכן, בסוגים מסוימים של אתרים, כמו חנויות וירטואליות, צריך להיערך לכך מראש ולאפיין כיצד ייראו עמודי מוצרים חדשים, כיצד לתעדף מוצרים מקודמים וכדומה.

  אנחנו ב-Dig-It מקפידים ליצור ביחד עם הלקוח אפיון לאתר בתחילת העבודה. ביחד נבין בדיוק את המטרות שהאתר שואף להשיג וכיצד ליישם אותן בפועל. על קהל לקוחותינו נמנות חברות גדולות וקטנות שהקמנו עבורן אתרים במגוון היקפי פעילות, כך שאנו מנוסים באפיון אתרים בכל סדר גודל. שלב האפיון חשוב לנו בכדי שבסיום העבודה תהיו מרוצים מהתוצאה.

  דילוג לתוכן